Czy ból głowy ma związek z zaburzeniami somatycznymi?

Witam. Od 2 miesięcy biore tab antykoncepcyjne Angilette. Zaczął się bol glowy . Przed miesiaczka był ból w czole i po miesiączce. Jestem w połowie opakowania bol przeniósł się na tylnia strone głowy , czasami boli tylko cala prawa strona , galki oczne. Dodam ze mam mrowienia twarzy jakby mrówki mi chodziły. 3 lata temu także stwierdzono u mnie nerwice na która się nie leczyłam , gdyż nie widziałam takiej potrzeby. Mm leki , ze może się cos stać, leki przed smiercia utrata bliskich. Nie które czynności robie kilka razy . Moje pytanie jest odnośnie tego czy bol zagraza mojemu zyciu, czy udac się do lekarza. Czy sa to zaburzenia somatyczne? Proszę o szybka odpowiedz.

Dzień Dobry Pani

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do bezpośredniej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie (ewentualne) dalsze cele diagnostyczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani stanu zdrowotnego).

Zachęcałabym Panią do rozważenia podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani efektywną formą leczenia.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko zadowalającego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605