Czy ból głowy może mieć związek z wypadkiem z przed 2 tygodni?

Witam. 2 tyg temu miałam wypadek samochodowy. Uderzyła glowa w poduszkę i tyłem w fotel. Miałam wykonane wszystkie badania. Niby wszystko wporzadku. Jednak długo utrzymywał sie ból kręgosłupa lędźwiowego z którym mam cały czas problemy lecze się ortopedycznie i kręgosłupa szyjęgo. Dzisiaj pojawił się silny ból głowy gdy jestem w stanie spoczynku jest delikatny. Podczas poruszania się jest straszny. Boli w okolicach skroni. Żadne tabletki przeciwbólowe nie pomagają. Ciśnienie 120 na 94 puls 88.

Urazy kregosłupa szyjnego i niższych partii: piersiowego i lędźwiowego, są niestety częstym skutkiem wypadków samochodowych z nagłym hamowaniem !
"whiplash injury" "strzał z bicza" tak określa się mechanizm tych urazów !
To jak skręcenie kostki!
Długo odzywa się ból i inne dolegliwości; bóle i zawroty głowy, bóle karku i potylicy, często promieniujące do ramion, barków
Wskazana pełna konsultacja! leki przeciwbólowe: paracetamol, ibuprofen mogą być pomocne .
Objawy różnie wyrażone , bo bywa różnego stopnia nadszarpniecie kręgosłupa i mięśni przykręgosłupowych
Pozdrawiam