Czy ból głowy pochodzi od szyi?

Witam, Od miesiąca mam bóle głowy, ból jest jednostronny. Czasem bolą przyczepy mięśniowe, okolice potylicy, a czasem okolica skroni czy czubek głowy. Mam wrażenie sztywności jednej strony szyi i przy skrętach lekkie trzeszczenie. Ból nie jest bardzo silny, ale nieprzyjemny. Próba zażycia ketonalu nie pomogła. Za kilka dni udaje się po poradę do lekarza rodzinnego. Przypuszczam, że ból pochodzi od szyi, przez jakieś zwyrodnienie( po tej stronie mam obniżoną łopatkę; bóle pojawiały się czasem przy zbyt długim pochylaniu głowy w dół -jednak były one krótkotrwałe) czy też po prostu sztywność mięśni. Czy moje podejrzenia mają podstawy? Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

jest to jedna z wielu możliwość konieczna wizyta u lekarza rodzinnego i odpowiednia diagnostyka