Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból głowy, szum w uszach i ataki agresji mogą być objawem guza mózgu?

Mąż ma niepokojące objawy: ból głowy i towarzyszący mu szum w uszach, ataki agresji w trakcie których ściska mocno dłonie, zdarza się także utrata przytomności i świadomości - nie pamięta co się stało. Miał też raz krwotok z nosa i problem z mową - mówi że chciał coś powiedzieć, ale nie mógł. W trakcie ataku agresji nie potrafię go uspokoić. Ogólnie bywają dni, kiedy jest spokojny oraz kiedy jest mocno pobudzony - mówi, że go nosi. Wówczas często sięga po alkohol (jest po terapii odwykowej). Nieraz skarży się na niedowład kończyn, miewa drgawki w trakcie snu, jest po kilku urazach głowy. Czekamy na wizytę neurologa. Czy to może być guz mózgu?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Konieczna pełna ocena stanu neurologicznego, ogólnego, wyników badań ; z pełną dokumentacją. Czy wykonywano badania TK , MRI głowy, EEG ? Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy