Czy ból i mrowienie nóg może być początkowym objawem zakrzepicy?

Witam! Czy ból łydek i lekkie mrowienie kończyn po przyjęciu 4 tabletek sylvie 30 może być oznaką początków zakrzepicy czy to raczej jeden z objawów przyzwyczaja ja się organizmu. Dodam że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne a wyniki koagulologii przed rozpoczęciem ich stosowania miałam w zakresie normy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

W razie niepokojących objawów najlepiej zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego. Jeśli objawy wystąpiły po raz pierwszy tuż po rozpoczęciu przyjmowania leku tym bardziej warto skonsultować się ze swoim lekarzem.