Czy ból i opuchlizna po usunięciu ósemki to objaw suchego zębodołu?

Witam, w piątek miałam usunięta ósemkę. Zabieg był skomplikowany, ponieważ byłam zrośnięta z kością. Mam założone szwy. Po 5 dniach od zabiegu , w nocy pojawił sie ból. Bol jest znośny, ale nie mogę spać. Dalej utrzymuje sie mała opuchlizna. Przyjmuje antybiotyk Climadecynin oraz Olfen. Czy ból i opuchlizna to objaw suchego zębodołu? Jak długo może utrzymywać sie ból?

Witam,
Po skomplikowanych zabiegach ekstrakcji zębów ból może utrzymywać się w niewielkim natężeniu przez ok 7 dni , a jeżeli wystąpił obrzęk , powinien on zacząć zanikać po 7-10 dniach. Proszę przyjmować zapisane leki , ale jeżeli jest Pani nadal zaniepokojona i nie będzie poprawy koniecznie porszę zgłosić się do stomatologa.
Pozdrawiam