Czy ból i swędzenie są normalne po pierwszym stosunku?

4 dni temu miałam swój pierwszy stosunek, mieliśmy zabezpieczenie. I nie ma mowy raczej o zapłodnieniu, gdyż mój chłopak miał wytrysk po za mną. Jednak spóźnia mi się okres 2 dzień, a w okolicach intymnych odczuwam lekki ból i swędzenie. Czy to normalne po pierwszym stosunku?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową pochwy lub sromu.
W tej chwili opóźnienie miesiączki nie powinno budzić niepokoju możliwością ciąży, chociaż prezerwatywa nie jest pewną metodą antykoncepcyjną i zawsze stwarza pewne prawdopodobieństwo zapłodnienia. Dlatego należy ją łączyć z innymi metodami, co podnosi skuteczność antykoncepcyjną.
Aby ustalić przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie dodatkowe np posiew mykologiczny. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Infekcje grzybicze nie są poważnym problemem i występują dość często,  leczenie jest zazwyczaj krótkotrwałe.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl