Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból jądra może być spowodowany częstą masturbacją?

Witam, mam 20 lat od jakiegoś czasu odczuwam lekki ból prawego jądra. Jest ono większe i wyżej położone od lewego. Nie ukrywam, że często się masturbuję. Czy to może być tym spowodowane? Ból nie jest długi dosyć szybko przechodzi.    
20 LAT ponad rok temu

Preferencje seksualne - trójkąty

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam,

Przewlekły ból jądra to dość częsta przypadłość wśród mężczyzn. Niejednokrotnie trudno jednak ustalić bezpośrednią jego przyczynę. Jednym z wymienionych objawów na pewno nie musi się Pan martwić: jądra u większości mężczyzn położone są asymetrycznie – najczęściej prawe położone jest wyżej od lewego (wynika to z różnic w ułożeniu naczyń po prawej i lewej stronie ciała). Niepokojący może być natomiast ból i powiększenie jądra, zwłaszcza jeśli utrzymuje się powyżej trzech miesięcy i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie pisze Pan o tym, w jakich okolicznościach pojawia się ból. Jeśli ma to miejsce po długim siedzeniu czy w każdych warunkach, w których dochodzi do długotrwałego ucisku jądra ,może to wynikać z zaburzenia odpływu krwi. Najlepszym sposobem jest wtedy unikanie takich sytuacji i noszenie luźnej odzieży. Inną przyczyną może być jednak długotrwały wzwód prącia i podniecenie seksualne, które również prowadzą do przekrwienia i obrzęku. Powtarzające się urazy jąder również mogą powodować przewlekły ból. Niezwykle ważne jest jednak wykluczenie innych chorobowych przyczyn, jak rozwijająca się przepuklina pachwinowa (która często manifestuje się trudnym do zlokalizowania dyskomfortem w okolicy moszny i uczuciem pełności), kamica moczowodowa, żylaki powrózka naczyniowego czy zapalenie. Jeśli opisywane przez Pana objawy nie ustępują nawet po zaprzestaniu masturbacji warto skontaktować się z lekarzem urologiem, który może zlecić dodatkowe badania. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy