Czy ból jajnika i brak okresy po odstawieniu tabletek może oznaczać ciążę?

Witam,od 8 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. W dniach 04-08 marca miałam ostatni okres przy brania tabletek. Od 09.marca nie biorę już tabletek. Pod koniec marca byłam u ginekologa, który stwierdził że wszystko jest ok, jajniki pracują i za kilka dni będę mieć owulacje. Dnia 03-04 kwietnia miałam krwawienie ni to duże ni małe. (nie wiem czy to owulacja, okres, czy z odstawienia tabletek). Kochałam się z mężem bez zabezpieczeń. Do dnia dzisiejszego nie mam okresu tylko tępy ból w prawym jajniki od tyg. Zrobiłam test niby wychodzi pozytywny, ale ta druga kreska jest blada. Nie mam żadnych objawów poza tym bólem jajnika i śluzu biało żółtego. Idę do ginekologa, ale wiem że może nic nie wykryć bo jest za wcześnie. Czy jest możliwość że jednak jest to ciąża? Tzn. Nie wierzę że zaraz po tak długotrwałym stosowaniu tabletek i tuż po ich odstawieniu mogłam zajść w ciążę... Czy jest możliwość że pozytywny test oznacza chorobę? Miałam zapalenie pęcherza w ostatnich dniach.. I tak nie wiem czego się spodziewać..

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku pierwszym krokiem jest potwierdzenie/wykluczenie ciąży. Rzeczywiście na tak wczesnym etapie nie będzie możliwe uwidocznienie pęcherzyka ciążowego ale można wykonać badania z krwi, które dadzą odpowiedź czy jest Pani w ciąży.