Czy ból jajników może być spowodowany silnym stresem?

Witam, Mam 30-31 dniowe cykle. 15 dc w poprzednim miesiącu odbyłam stosunek zabezpieczony prezerwatywą, która nie zsunęła się ani nie pękła. 17 dc ginekolog stwierdził niepęknięty pecherzyk Graffa. Progesteron w 21dc wyniósł 9,47. Drugiego kwietnia po wykonaniu testu ciążowego(15 dni po stosunku) który był ujemny dostałam miesiączkę której było nieco mniej i była mniej bolesna. 10 dc zaczęłam odczuwać ból (chyba) jajników promieniujący aż do pachwin i ud, który utrzymuje się do dzisiaj. w poprzednim jak i w tym cyklu miałam bardzo dużo stresu z tym związanego nie mogłam spać i silnie bolała mnie klatka piersiowa. wykonałam test ciążowy w 14 dc - negatywny (4 tygodnie po poprzednim zbliżeniu). nie mam jeszcze śluzu płodnego a zaczęły się moje dni płodne,jedynie uczucie wilgoci. czy po takim czasie można zaufać testom ? czy ból jajników może być spowodowany silnym stresem ?

Witam,
Choć opisywane przez Panią niepokoje dotyczą w rzeczywistości zagadnień z zakresu ginekologii, to odpowiadając na pytanie "czy ból jajników może być spowodowany silnym stresem?" należy odpowiedzieć TAK - ze względu na wpływ stresu na pracę hormonów, na związki doświadczanego stresu z objawami psychosomatycznymi, jednak to wyjaśnienie nie może zastępować diagnozy lekarskiej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek