Czy ból jajników utrzymujący się przez tydzień oznacza owulację?

Witam! Mam 27 lat i nieregularne miesiączki, zazwyczaj 32-37, jednak w grudniu okres przyszedł po 42 dniach, byłam z tym problemem u ginekologa, dostałam lek na wyregulowanie miesiączek. Pierwsza miesiączka z lekiem przyszła po 23 dniach, w drugim miesiącu po 35 dniach. Zażywam ostatnie opakowanie w tym miesiącu i po nim powinnam zakończyć leczenie z regularnymi miesiączkami jednak nie mam pojęcia w którym dniu wypadnie miesiączka, w tym miesiącu, (w tym miesiącu rozpoczęliśmy również starania o dziecko), a dodatkowo 15 d.c. wystąpił u mnie ból jajników (i śluz płodny), takie ciągnięcie i kłucie na przemian w jednym lub drugim jajniku, tyle że trwało to cały tydzień. Ból był tępy chwilami nasilający się. Jestem obecnie w 24 d.c, brzuch boli mniej jak na zbliżającą się miesiączkę. Jestem zaniepokojona, bo ból owulacyjny nie powinien występować chyba tak długo? Niestety wizytę lekarską mam wyznaczoną za 2 tygodnie.
27 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Rzeczywiście ból brzucha utrzymujący się około tygodnia nie jest bólem sugerującym owulację. Czy miała Pani wykonane badanie USG narządu rodnego przed włączeniem leczenia progesteronem?
Czy miała Pani przeprowadzoną diagnostykę hormonalną?

Taka nieregularność cykli i problemy z zajściem w ciążę zazwyczaj wiążą się z zaburzeniami hormonalnymi.

Z poważaniem