Czy ból kolana może mieć coś wspólnego z artroskopią?

W grudniu zeszlego roku przeszlam aretroskopie kolana. Mialam boczne przyparcie rzepki, chondromalacje II stopnia i fald blony maziowej. Wszystko bylo ok do sierpnia.w sierpniu zaczelo bolec kolano glownie pod rzepka ale bol czasami promieniuje w gore u na boki. Pojawia sie przy chodzeniu i dlugim siedzeniu. Jestem osoba bardzi aktywna fizycznie( wszystkie sporty wodne, bieganie, rower). Czy bol moze miec cos wspolnego z artroskopia? Jak sobie radzic z bolem?

Ból raczej bym uzależniał od Pani trybu życia i aktywności ruchowej. Przy uszkodzeniu stawu z chondromalacją czyli zanikiem chrząstki, przy intensywnej aktywności ruchowej, która dodatkowo obciąża stawy, ból będzie rzeczą naturalną.