Czy ból kolana to objaw tocznia?

Od pewnego czasu boli mnie kolano, jak wchodzę po schodach. Ostatnio ból się nasilił. Ledwo jestem w stanie pokonać schody, a w pracy muszę to robić często. Lekarz na rejonie nie zrobił nic, przepisał mi tylko lek przeciwbólowy. Na jakie schorzenie wskazuje ten objaw? A może to objaw tocznia? Mam podejrzenie, że mogę cierpieć na te chorobę.

Lek. Katarzyna Szymczak

Owszem bóle stawów występują w toczniu, ale do tej diagnozy konieczne są jeszcze inne objawy m.in. rumień na twarzy, nadwrażliwość na światło objawy z innych narządów. Może to po prostu zwyrodnienie związane z wiekiem? Sugeruję rtg stawu kolanowego, rozważenia wizyta u reumatologa.
Pozdrawiam