Czy ból krocza oznacza poród?

Witam. Jestem w 38/39 tygodniu ciąży. Już od ponad 4 tygodni czuję spory ból w kroczu jednak od jakiegoś czasu jest dużo mocniejszy. Lekarz mówi, że to dziecko ma już główkę bardzo nisko. Jednak ból ten stał się prawie nie do zniesienia, nie mogę się normalnie obrócić na łóżku, wstać czy chodzić... Czy takim bólem krocza może zaczynać się poród? To jest normalne? Nawet nogę ciężko mi podnieść lekko w górę...

Lek. Michał Lenard

Ból krocza nie jest oznaką zaczynającego się porodu. Na to będą wskazywały regularne skurcze macicy, lub odpłynięcie wód płodowych. Pozdrawiam!