Czy ból lewego jajnika może być oznaką ciąży?

Witam. Od kilku dni odczuwam ból tak jakby lewego jajnika, który promieniuje aż do pleców. Do kolejnego okresu pozostało mi jeszcze 5 dni. Nigdy czegoś takiego nie odczuwałam, może nie w tym stopniu. Biorę nospe, ale ból nie ustępuje. Dodam, że od kilku dni mam problemy z wypróżnianiem. Co to może być? Ciąża jest wykluczona?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Żeby wykluczyć ciążę powinna Pani wykonać test ciążowy. Takie objawy mogą wynikać ponadto z chorób narządów płciowych (np. torbieli jajnika), ale też chorób dróg moczowych czy układu pokarmowego. Dlatego jeśli objawy nie ustępują, to konieczna jest wizyta u lekarza.