Czy ból odbytu może mieć związek z urazem kości ogonowej?

Pół roku temu w wyniku długiego siedzenia na krześle powstał u mnie ropień w miejscu kości ogonowej. Brałam antybiotyk i w miarę szybko się to zagoiło ale ból kości został do tej pory głównie przy siedzeniu a do tego od kilku miesięcy boli mnie odbyt. Czy ból odbytu może być spowodowany urazem kości ogonowej? Byłam u proktologów i zauważyli zaczerwienienie na głębokości jakichś 10 cm. Dostałam czopki ale niestety nie pomogły. Miałam RTG kości ogonowej i nic nie wykazało a czuję w miejscu tej kości mrowienie i drętwienie.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ponowna ocena u lekarza rodzinnego być może bardziej dolegliwośći wynikaja ze schorzeń kręgosłupa ledzwiowego.