Kobieta , 21 lat Witam ! Mam do usunięcia wszystkie zeby mądrości chirurgicznie ,jedną usunelam ponad miesiąc temu ,w poniedziałek mam usuwać kolejną,strasznie źle się cały czas czuje ,boli mnie głowa ,uszy ,mam zapuchniete dziasla ,lekki szczekoscik i od jakiegoś czasu boli mnie oko .Czy ból oka to normalny objaw przy rosnących osemkach ? Czy może być to coś poważniejszego ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,
Opisane objawy ponad miesiąc po usunięciu zęba są powodem do niepokoju. Należy pilnie udać się do stomatologa, ustalić przyczynę i się nią odpowiednio zająć. Na pewno nie można usuwać kolejnych zębów, dopóki te objawy się utrzymują.
Opisywane objawy najprawdopodobniej wskazują na stan zapalny w okolicy usuniętego zęba, który promieniuje wzdłuż nerwu.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Artykuły na ten temat
Okulistyka

Ból oka

Ból oka, jeżeli się pojawi, powoduje bardzo duży dyskomfort naszego życia. Oczy są jednymi z najważniejszych narządów zmysłu. Narządy te, mimo iż ogromnie skomplikowane, są odpowiedzialne za odbieranie wrażeń wzrokowych w bardzo różnych warunkach. Narząd...

Stomatologia

Ból zęba - przyczyny, leczenie i profilaktyka

Ból zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu....