Czy ból pachwiny to jest normalny objaw ciąży?

Witam, jestem w 23 tyg ciąży od kilku dni mam ból pachwiny z prawej strony. Ból jest bardzo wyraźny przy zmianie pozycji, schylaniu się, chodzeniu. Ustępuje gdy się nie ruszam. Czy to jest normalny objaw ciąży. Proszę o radę.

Lek. Michał Lenard

Ból pachwiny może być spowodowany osłabieniem mięśni w tym miejscu, co w przyszłości może skutkować przepukliną pachwinową. Sugeruję poinformować o tym ginekologa prowadzącego ciążę podczas najbliższej wizyty. Pozdrawiam!