Czy ból piersi i ich powiększenie to objawy ciąży?

Jestem tydzień przed spodziewaną miesiączką. Od tygodnia bolą mnie piersi po bokach i od dołu, jakiś czas temu powiększyły się, stały się pełniejsze i jędrne (można stwierdzić, że jakby urosły o co najmniej pół rozmiaru). W dniu dzisiejszym mam temperaturę ciała 37,4, mimo że się dobrze czuję i nie jestem przeziębiona. Czy mogą to być objawy ciąży? Dodam jeszcze, że stosunek był przerywany bez zabezpieczenia, ale do wytrysku zawsze dochodziło na zewnątrz.

Witam serdecznie!

Opisane objawy należą do grupy prawdopodobnych objawów ciąży. Ich występowanie nie może jednak być podstawą rozpoznania. Jeżeli nie stosują Państwo żadnej metody zabezpieczenia (stosunek przerywany przez wielu specjalistów przestał być za takową uznawany) to niestety należy zdawać sobie sprawę z zaistniałego ryzyka ciąży. W obecnej sytuacji wskazane jest wykonane testu ciążowego za kilka dni. Przyjmuje się, że testy należy wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni od ostatniego ryzykownego zbliżenia.

Pozdrawiam