Czy ból po nacięciu ropnia odbytniczego jest normalną rzeczą?

Witam, 2 dni temu miałam wykonany zabieg nacięcia ropnia okoloodbtyniczego, czy tak silny ból uniemożliwiający normalne funkcjonowanie w tym chodzenie siedzenie czy nawet leżenie na boku jest normalny? Dodam, że jestem w 9 miesiącu ciąży A takie zabiegi miałam już kiedyś wykonywane Ale nigdy tak bardzo nie bolało. Mam zmieniane opatrunki z saczykow i przemywane ocseniseptem co 4 godziny muszę brać apap Ale mało co pomaga, wczoraj na wizycie kontrolnej powiedzieli, że będzie coraz lepiej Ale coraz bardziej boli. Co mogę zrobić?

Ból powinien powoli łagodnieć i ustępować (w przeciągu najbliższych 2-3 dni). Jeśli mimo stosowania się do zaleceń lekarskich nie będzie ustępował na pewno trzeba ponownie w tej sprawie skontaktować się z chirurgiem prowadzącym.