Czy ból podbrzusza i piersi jest normalny po poronieniu?

Mam 35 lat.
Od dwóch miesięcy mieszkam w Ausburgu, w tej chwili nie pracuję, jestem na utrzymaniu mojego przyszłego męża. Dwa dni temu poroniłam 4 tygodniową ciąże. Towarzyszył przy poronieniu silny ból i gorączka i krwawienie. Przez dwa dni nie działo się nic, mój brzuch przeszywał lekki ból ale czułam się jakbym miała zakwasy po siłowni.
Miałam plamienie ale nie czyste tylko takie brudnawe. Dzisiaj tzn. 3 dzień pobolewa mnie podbrzusze jest to ból jak przy miesiączce ale chwilami bolą mnie piersi. Dzisiaj plamienie jest jut inne krew nie jest brudna.
Dzwoniłam do swojego lekarza w Polsce on kazał się obserwować. Za 3 dni jadę na święta do domu, nie wiem co mam robić, czy iść do lekarza tutaj czy czekać do wizyty, którą mam ustalona za 10 dni w Polsce.
Muszę się przyznać, że chodzi tutaj o koszta, nie jestem ubezpieczona w Niemczech ale obawiam się też podroży.
Bardzo proszę o poradę czy coś mi grozi i czy mogę poczekać z wizytą u ginekologa do wyjazdu do Polski?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie napisała Pani, skąd wiadomo, że doszło do poronienia? Czy wykonywała Pani USG oraz badania poziomu betaHCG we krwi, co najmniej dwukrotnie? Być może Pani krwawienia, które jak rozumiem są skąpe, należą do fizjologicznych w pierwszym trymestrze? Plamienia i krwawienia pojawiają się czasem we wczesnej ciąży, szczególnie w terminach, w których wypadałyby miesiączki. Pobolewania w podbrzuszu, podobne do tych podczas miesiączki, również są normalne. O utrzymaniu się ciąży może świadczyć również bolesność piersi. Z drugiej strony, gorączka jest niepokojącym objawem. Wydaje mi się, że powinna Pani jednak udać się szybko do lekarza, jeśli nie w Niemczech, to od razu po przylocie do Polski. Należałoby jak najszybciej poddać się badaniu ginekologicznemu oraz USG.
Pozdrawiam serdecznie!