Czy ból podczas stosunku i brązowe upławy są spowodowane przyjmowaniem antykoncepcji?

Witam! Od 4 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne, na początku miałam okres przez miesiąc, później już wszystko było w porządku. Jednak ponad miesiąc temu, wystąpiły u mnie bóle brzucha, jajników, zawroty głowy oraz tydzień przed okresem występują dziwne upławy. Mają one barwę brązową, dziwnie pachną, do tego czasem są pomieszane z krwią. Dodam, że podczas stosunku, odczuwam ból, po stosunku, boli mnie brzuch oraz jajniki. O czym mogą świadczyć te dolegliwości? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Opisane przez Panią objawy, takie jak plamienia nie związane z miesiączką, bolesne współżycie płciowe mogą być wynikiem działań niepożądanych stosowanego preparatu. Jednak wcześniej należałoby przeprowadzić badanie ginekologiczne, by wykluczyć inne przyczyny Pani dolegliwości.