Czy ból podczas stosunku może być spowodowany torbielami?

Mam pytanie czy ból podczas stosunku może być spowodowany prawdopodobnym torbielem? Pisze prawdopodobny bo takie podejrzenie ma lekarz od Usg jamy brzusznej że mam torbiela

Na pewno w takim wypadku należałoby wykonać dodatkowo badanie USG przezpochwowe. Duże torbiele zazwyczaj powodujące skręcanie się jajnika mogą wywoływać w czasie stosunku seksualnego dolegliwości bólowe.