Czy ból podczas stosunku spowodowany jest nadżerką?

Witam, mam 16 lat, 3dni temu straciłam dziewictwo, odbyło się to z lekkim bólem bez krwawienia. Wcześniej z partnerem uprawialiśmy petting i wyczul wewnątrz pochwy (jakieś 5 cm od wejścia) coś owalnego, o średnicy 5 zł i nazwał to gruczołem. Czytałam o nadżerce - czy to może być to? Dzisiaj z partnerem uprawialiśmy seks i przy mocniejszych i głębszych pchnięciach bardzo bolało mnie podbrzusze - okolice pomiędzy jajnikami, dzisiaj rano, zanim doszło do stosunku, jak poszłam do toalety razem z moczem pod koniec poleciało mi trochę rozrzedzonej krwi (nie mam okresu) - niepokoję się. Wykluczam złe samopoczucie i relacje z partnerem, zestresowanie i złe nawilżenie też. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Ze względu na rozpoczęcie współżycia wskazana jest wizyta u ginekologa. W Twoim przypadku nie powinna ona być owlekana w czasie. Krwawienie może być faktycznie spowodowane nadżerką. Jedynym sposobem jej potwierdzenia jest badanie ginekologiczne.
Konieczne jest także uszczegółowienie wywiadu, głównie na temat charakteru bólu i momentu jego pojawiania - w trakcie próby wejścia członka do pochwy czy w trakcie pełnej penetracji. Tu jednak także badanie będzie rozstrzygające.

Pozdrawiam