Czy ból prawego jajnika może być objawem ciąży?

Witam!

2 dni temu miałam stosunek i boję się, że mogę być w ciąży, panikuję i wszystko wydaje mi się objawem.

Czy jest możliwe, że 2 dni po, bolący jajnik - jak w trakcie miesiączki, będzie objawem? Wydaje mi się, że za szybko na objawy, ale panikuję i już sama nie wiem...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Bóle jednostronne podbrzusza w środku cyklu mogą sugerować bóle okołoowulacyjne, opisane dolegliwości raczej nie są wczesnym objawem ciąży.
Proszę się uspokoić, podczas nadmiernego stresu, związanego z niechcianą ciążą, mogą się pojawić dolegliwości nerwicowe, które mogą mylnie być rozpoznawane jako prawdopodobne objawy ciąży.
Proponuję poczekać do spodziewanego terminu miesiączki i wówczas wykonać test ciążowy.
Redakcja abcZdrowie.pl