Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból prawej piersi przed miesiączką może oznaczać guza piersi?

Mam 18 lat. Od tygodnia przy dotknieciu bolała mnie prawa pierś, zrobiła się ona więszka. Teraz od trzech dni mam miesiączkę i nagle przestała mnie boleć. Poszłam do lekarza i powiedział mi, że cos jest, ale dokładnie mi powie po wykonaniu USG. Czy to może być coś poważnego? Bardzo się boję, a na USG niestety muszę trochę poczekać.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie!

W Pani wieku dominują zmiany łagodne w piersiach, więc proszę nie martwić się na zapas. Najczęstszą przyczyną bolesności piersi są zaburzenia hormonalne, a jeżeli chodzi o zmiany ogniskowe (guzki) - tzw. gruczolakowłókniaki - guzy łagodne, które przy osiągnięciu większych rozmiarow mogą powodować bolesność, a nawet zmianę kształtu piersi.

Podstawą rozpoznania jest USG piersi, na podstawie którego zostaną podjęte dalsze kroki - najczęściej w przypadku zmian niewyczuwalnych w badaniu palpacyjnym - obserwacja i kontrola u ginekologa co 6 miesięcy.

Więcej na temat zmian lagodnych w piersiach można poczytać pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/zmiany-lagodne-w-piersiach.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy