Czy ból przy endoprotezie biodra jest normalny?

Posiadam endoproteze biodra krotkotrzpieniowa ceramiczna, po dwoch miesiacach czwiczen na silowni, mam zawsze ten sam problem delikatnego bolu i zastoju tej nogi z rana dopoki jej nie rozruszam a takze ciezkosc przy wstawaniu z niskiego krzesla. Sytuacja powtarza sie po raz trzeci, po regularnych cwiczeniach. Czy to normalne ?

Teoretycznie Pani proteza jest odporna na obciążenia, w praktyce jest "ciałem obcym" o innej elastyczności niż kość. Intensywne obciążenia wytwarzają stan zapalny na granicy endoprotezy z kością. Jest to nie do uniknięcia. Nie powinna Pani wykonywać ćwiczeń siłowych na nogi. Zalecam ruch w odciążeniu jakim jest rower stacjonarny.