Czy ból stawów ma związek z poziomem żelaza?

Witam już od roku poziom żelaza mam po niżej minimum około 20 i z tego powodu chyba mnie bolą wszystkie stawy a nie dam rady uzupełnić tego żelaza bo gdzieś ucieka mi z organizmu chodzę do lekarzy no i ręce rozkładają do szpitala nie chcą mnie wziąć bo mówią że to nie jest choroba na leczenie szpitalne. Ogólnie jestę po kilku zabiegach poszerzanie jelita ciękiego dwa lata temu szycie żołądka dwa razy rok temu i jeszcze zabieg systemem jurasza dren z torbiela trzustki do żołądka w 2011roku jeszcze miałem torbiele w brzuchu z płynami które miałem opróżnianie operacyjne w 2012roku.

Lek. Wojciech Zygmunt

Żelazo wchłania się głównie w początkowym odcinku jelita cienkiego i żołądku. Wskazany przez pana wywiad chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego (choroby żołądka i jelit) mogą powodować zespół złego wchłaniania, przez co ciężko uzupełnić u pana zapasy żelaza. W takim przypadku może być konieczne uzupełnianie żelaza pozajelitowo (tj. dożylnie lub domięśniowo). Należy pamiętać, że taka suplementacja jest obarczona większą ilością działań niepożądanych. Konieczna jest wizyta u lekarza w celu skonsultowania takiego leczenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.