Czy ból stawów,problemy z kręgosłupem oraz stany depresyjne mogą być wynikiem przebytego w dzieciństwie zapalenia opon mózgowych?

Mąż w wieku 17 lat miał zapalenie opon mózgowych wiem ze był miesiąc w szpitalu ,w wielu 38 lat zaczał chorować na stawy ,problemy z kręgosłupem teraz w wieku 55 lat miewa stany depresyjne czy to mogą być przyczyny przebytego zapalenia opon.

Raczej daleki związek... Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, dalsza diagnostyka, ocena stanu ogólnego, wyników badań, Ważna zdrowa dieta, gimnastyka , regularny sen, spokój... Zależy jakie inne schorzenia i objawy kliniczne ... Jakie wyniki badań? Konsultacja może też z Psychologiem, Psychiatrą .
Pozdrawiam i zapraszam