Czy ból stawów skroniowo-żuchwowych może być od kręgosłupa szyjnego?

Dzien dobry.Czy bol stawow skroniowo-zuchwowych moze byc od kregoslupa szyjnego?Od osmiu lat mecze sie z codziennym napieciem w szczece i dzwonieniem w uszach.Czuje tez napiecie w karku .Przeszlam juz leczenie ortodontyczne 3 lata temu ,ktore mialo to wyleczyc, troche pomoglo.Mialam podwyzszany zgryz nadbudowami,ktore mam zostawione po leczeniu.Mialam tez nastawiana miednice i cwiczenia karku.Jednak dolegliwosci nie mijaja i z biegiem czasu sie nasilaja.Czy naprawde nie da sie tego wyleczyc?Juz bylam u tylu lekarzy,ze ciezko mi zliczyc i nic.W badaniu rtg wyszla kompresja w stawach skroniowo-zuchwowych.

Jeśli w dalszym ciągu ma Pani kompresję SSŻ oznacza to - przy rozwiązaniu kwestii związanych z postawą ( miednica itp) - najczęściej niedostateczne otwarcie zgryzu i/lub nie rozwiązanie kwestii asymetrii czaszkowej i płaszczyzny zgryzu. Pozdrawiam