Sutki w ciąży - czy ból sutków oznacza ciążę?

Dzień dobry! Od przedwczoraj dokucza mi ból sutków, a słyszałam że sutki w ciąży mogą boleć. Bolą przy ściskaniu lekkim. Nigdy mnie wcześniej nie bolały. Nie współżyję z chłopakiem, pieścimy się tylko i tydzień temu w piątek (29.06) pieściliśmy się pod prysznicem, on doszedł pierwszy włączyliśmy strumień wody i spłukaliśmy nasienie, które trafiło trochę na mnie i na jego ręce. Czy sutki w ciąży przepowiadają że zaliczyliśmy wpadkę? Potem on dotykał mnie i m. in. wkładał palce do mojej pochwy. Od piątku (06.07) bolą mnie sutki w opisany przeze mnie sposób i po przeczytaniu kilka postów na kafeterii że sutki w ciąży mogą boleć mam napady paniki, że jestem w ciąży. Dodam, że okres miałam ostatnio 15 lipca. Zrobiłam nawet test, żeby się uspokoić, ale wiedziałam, że jeśli chodziłoby o tamten piątek, test i tak by nie wychwycił niczego. Był oczywiście negatywny. Poszłam nawet do lekarza, żeby upewnić się, że nie ma żadnej metody antykoncepcji po do 7 dni i Pani doktor mnie uspokajała i mówiła, że nie sądzi żebym była w ciąży, ale nie wyjaśniła mi powodu dlaczego bolą sutki w ciąży i dlaczego bolą też mnie. A ja czytałam w kilku miejscach o tym, że dokładnie tydzień po stosunku bolały dziewczyny sutki w ciąży. Mam się czego obawiać czy rzeczywiście sutki w ciąży bolą? :(

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży faktycznie jest znikome i wydaje się, że nie ma Pani powodów do obaw. Jak słusznie Pani zauważyła, uzyskany wynik testu, ze względu na czas jego wykonania, nie może zostać uznany za wiarygodny. Testy należy wykonywać po co najmniej 14 dniach od ryzykownego zbliżenia. Ból sutków nierzadko jest jednym z pierwszych objawów ciąży. Nie jest jednak dla niej patognominiczny. Najczęstszymi przyczynami podobnych dolegliwości u młodych kobiet są zaburzenia hormonalne oraz zmiany łagodne typu małe włókniaki, gruczolakowłókniaki czy też torbiele. W obecnej sytuacji warto dokładnie zbadać piersi, a w razie wątpliwości wykonać USG. Pozdrawiam