Czy ból szyi może oznaczać tętniaka?

Witam, mam 19 lat i(chyba)nerwice lekową. Morfologia,tarczyca,ekg, żelazo,cukier-wszystko ok. Kiedyś strasznie bolała mnie głowa-teraz boli mnie rzadko jednak mam uczucie napięcia skory twarzy po lewej stronie i od czasu do czasu uczucie ukłucia w jednym miejscu w głowie,po lewej czasem po prawej stronie. Boli mnie też przy uszach i szyja gdy odginam ją do tylu oraz kręgosłup. Czy to może być tętniak lub guz mózgu ? Mam tez uczucie odrealnienia, ciagle chce mi się spać, nie mam na nic sił.

Dzień dobry. Jest Pan w okresie dojrzewania, trudnym i wymagającym czasie dla organizmu pod względem zachodzących procesów biologicznych i poznawczych. Wymagania otaczającej Pana codzienności są spore, bo już bardzo dorosłe a jednocześnie nie zmienia to faktu, że w wielu kwestiach wciąż, siłą rzeczy, nie ma Pan dostatecznego doświadczenia i wyrobionych, sprawdzonych strategii radzenia sobie. Poczucie braku siły i senności jest objawem raczej typowym niż nietypowym dla tego momentu życia. Oczywiście nie zmienia to faktu, że sprawiającym trudności. Opisane wyżej kwestie wpływają również na podwyższenie poziomu lęku i podświadome szukanie racjonalnych jego przyczyn. Jednak jedną z nich może być po prostu faza rozwojowa, w której się Pan znajduje. Niepokojące jest jednak to, że kieruje Pan swoje myśli w stronę zagrożeń, które świadczą o tym, że pański lęk jest bardzo wysoki. Zachęcam Pana do podjęcia działań mogących temu zapobiegać, teraz i w przyszłości. Konsultacja z psychologiem i lekarzem pierwszego kontaktu pozwoli na postawienie diagnozy i wybranie właściwe wsparcia, by mógł Pan odzyskać równowagę. Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Anna Demarczyk

Szanowna Pani,

pisze Pani o tym, że chyba ma Pani nerwicę lękową - czy to diagnoza profesjonalisty czy Pani przypuszczenie?

Opisuje Pani także objawy fizyczne i psychiczne.

Myślę, że warto poszukać opinii specjalisty zarówno w kwestii objawów fizycznych (wizyty lekarskie) jak i w kwestii objawów psychologicznych.

Zdarza się tak, że nasza kondycja psychiczna wpływa na ciało (tzw. zaburzenia psychosomatyczne), ale zawsze warto najpierw wykluczyć faktyczne przyczyny fizyczne, a w tym pomoże lekarz i odpowiednie badania.

Spotkanie z terapeutą, psychologiem, natomiast może pomóc poprawić Pani jakość życia.