Czy ból ucha może być spowodowany zaciskaniem zębów?

Proszę o pomoc. Ze stresu i nerwów zaciskam zęby. Czuję nieprzyjemne uczucie po jednej stronie żuchwy, teraz doszło przy zaciskaniu i przełykaniu śliny ze spięciem równocześnie - ból w środku ucha. Czy ten ból ucha może być spowodowany tym zaciskaniem? Ew. czasem promieniuje ból z tyłu głowy po tejże stronie? Jak walczyć z zaciskaniem zębów> Terapia ze specjalistą - uczęszczam, ale tam nie mamy czasu tego omówić...

Ból ucha, głowy, karku.....to wszystko mogą być skutki zaciskania zębów.Nie wiem o jakim specjaliście Pani pisze. Stomatolodzy zakładają szyny relaksacyjne. Nie likwidują nawyku zaciskania, ale chociaż chronią zęby przed ścieraniem. Pozdrawiam