Czy ból w dole piersi może oznaczać nawrót helicobacter pyroli?

Witam. Od dluzszego czasu boli mnie w dole prawej piersi A momentami ból promieniuje do prawej łopatki. Odczuwam dyskomfort A ból wyłącza mnie z normalnego funkcjonowania. Stwierdzono u mnie 6 m-cy temu helicobacter. Czy to może być nawrót?

Lek. Paweł Szadkowski

Dolegliwości związane z zapaleniem żołądka wywołanym H.pylori są umiejscowione zwykle w nadbrzuszu bardziej po lewej stronie. Pani dolegliwości z dużo większym prawdopodobieństwem wynikają ze zmian w obrębie pęcherzyka żółciowego. Najlepiej jeśli uda się pani do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadanie i ukierunkowania dalszej diagnostyki i leczenia. Dokładnym badaniem które może pani wykonać w celu diagnostycznym jest USG jamy brzusznej.