Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból w klatce piersiowej ma związek z papierosami?

Witam. Od jakiegoś czasu mam co mniej więcej godzinę-dwie bóle w klatce piersiowej które nasilają się przy wdechu, nie mogę wtedy normalnie głęboko oddychać. Towarzyszy temu wydaje mi się ze ból serca bo kłuje równo z jego uderzeniami. Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów a jestem młoda osoba. Ostatnio miałam sporo stresu i zaczęłam się załamywać (3 lata temu leczyłam się na depresje, wiem ze takie stany mogą powracać) ale martwię się tez bo sporo pale gdy chodze do pracy to paczkę dziennie ale czasem gdy jestem w domu to potrafię w ogóle nie zapalić. Prowadzę dość inensywny tryb życia, często mało sypiam. Czy ma to z tym związek, czy grozi mi coś poważnego?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czym jest kardiowerter-defibrylator?

Pacjenci, u których występują groźne dla życia arytmie (tachyarytmie), mogą zostać poddani zabiegowi wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. O tym, co to jest i czym różni się od stymulatora serca, opowiada prof. Andrzej Biederman.

Dobry Wieczór Pani,

Opisane przez Panią symptomy, wskazują na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres. Pani organizm daje sygnały, że dotychczasowy styl życia już mu nie służy i pora, by się zatrzymać i zadbać o swój dobrostan fizyczny i psychiczny.

Wskazana byłaby dla Pani wstępna konsultacja internistyczna/kardiologiczna/psychologiczna.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Czego Pani teraz najbardziej potrzebuje, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy