Czy ból w klatce piersiowej ma związek z papierosami?

Witam. Od jakiegoś czasu mam co mniej więcej godzinę-dwie bóle w klatce piersiowej które nasilają się przy wdechu, nie mogę wtedy normalnie głęboko oddychać. Towarzyszy temu wydaje mi się ze ból serca bo kłuje równo z jego uderzeniami. Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów a jestem młoda osoba. Ostatnio miałam sporo stresu i zaczęłam się załamywać (3 lata temu leczyłam się na depresje, wiem ze takie stany mogą powracać) ale martwię się tez bo sporo pale gdy chodze do pracy to paczkę dziennie ale czasem gdy jestem w domu to potrafię w ogóle nie zapalić. Prowadzę dość inensywny tryb życia, często mało sypiam. Czy ma to z tym związek, czy grozi mi coś poważnego?

Dobry Wieczór Pani,

Opisane przez Panią symptomy, wskazują na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres.
Pani organizm daje sygnały, że dotychczasowy styl życia już mu nie służy i pora, by się zatrzymać i zadbać o swój dobrostan fizyczny i psychiczny.

Wskazana byłaby dla Pani wstępna konsultacja internistyczna/kardiologiczna/psychologiczna.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Czego Pani teraz najbardziej potrzebuje,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam

Zalecana jest konsultacja kardiologiczna oraz wsparcie psychoterapeutyczna- psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie