Czy ból w okolicach serca może oznaczać atak kamicy żółciowej?

Witam,wczoraj dostałam silnego ataku bólu w okolicach serca,potem ból rozlał się na prawą stronę ,tak jakby ktoś mnie zciskał pod żebrami ,ból był bardzo silny,duszący,czułam niepokój i oblał mnie pot . Wzięłam 2 Nospy i Pyralginum,po ok 10 min w sekundzie zniknął ,pewnie nawet leki nie zaczęły działać czy to mógł być atak kamicy żółciowej ? Wykryto u mnie przypadkowo na USG kamień 1,5 cm w pęcherzyku​ żółciowym ale nigdy nie miałam ataków aż do teraz :(

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest wykluczenie innych przyczyn, zapis ekg itp. proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, po za tym warto udać się do lekarza chirurga celem ew kwalifikacji do leczenia operacyjnego.