Czy ból w podbrzuszu i pachwinie może być spowodowany stresem?
Chciałbym zapytać, czy ból w podbrzuszu i pachwinie, po prawej stronie, może być spowodowany stresem i nerwami? Od wczoraj męczy mnie taki ból, kłujący, bez innych dolegliwości. Lekarz rodzinny wypisał skierowanie do szpitala z podejrzeniem wyrostka, przyjmujący mnie lekarz pomacał, osluchał brzuch i kazał iść do domu bez poinformowania mnie, co właściwie stwierdził. Jestem przestraszona całą sytuacją. Zdiagnozowano u mnie czynnościowe bóle brzucha. Kolonoskopia, tk, gastroskopia bez zmian.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Badania krwi - leukocyty
Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.
Dzień dobry. Jeżeli lekarz wyklucza przyczyny medyczne opisanych przez Panią objawów, właściwym kolejnym krokiem byłoby udanie się do lekarza-psychiatry lub psychologa celem diagnostyki w tym zakresie. Być może była/jest Pani narażona na nadmierny stres lub towarzyszą Pani inne okoliczności życiowe mogące wpływać na podwyższony poziom lęku a to przeradzać się w objawy somatyczne na tle nerwowym. Zadbanie o sferę psychiczną pozwoliłoby na ich ustąpienie. Pozdrawiam serdecznie.