Czy ból w skroniach minie po ekstrakcji ósemek?

Odkad moje 8ki zaczely sie wyzynac na dobre nie wiem co robic. Cale 4 sa zatrzymane, dwie dolne leżą poziomo. Prawa gorna juz wyrwalam. Jednakze ciagle odczuwam bol w skroniach i przy uszach(sa zdrowe, sprawdzilam) przeskakiwanie szczeki takie delikatne plus pykanie w uszach przy przelykaniu (trwa to juz ponad miesiac), zaciskanie zebow i takie nimi. Tk zatok mam w normie, badania krwi rowniez, z rezonansu wiem, ze mam dyskretne zmiany w kregach szyjnych. Czy po usunieciu dolnych 8 objawy miną?

Musisz u dobrego ortodonty przebadać swój zgryz ponieważ masz objawy dysfunkcji stawów skroniowo żuchwowych w przebiegu poważnej wady zgryzu, Być może masz także Bruksizm?. Do dzieła.

Witam serdecznie,
Opisywane objawy jak najbardziej mogą być związane z zatrzymanymi ósemkami. Może to być też jednak problem tzw. choroby okluzyjnej, czyli problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym. Warto wykonać pełną diagnostykę, najlepiej w gabinecie, który zajmuje się leczenie choroby okluzyjnej i wykonuje tzw. analizę okluzji.
W przypadku pozostawienia zębów w obecnym stanie, objawy niestety mogą się nasilać.
Bardzo mało prawdopodobne jest, że przyczyną dolegliwości są powikłania po usunięciu górnej 8, ale wykluczyć to dopiero można w badaniu oraz na podstawie zdjęcia RTG (lub czasami potrzebna może być również tomografia.