Czy ból zęba leczonego kanałowo jest spowodowany tym, że ząb stały chce wypchnąć mleczaka?

Witam, moje dziecko boli ząb przy najmniejszym dotyku który był leczony kanałowo (6) ok. półtora roku, a jeden przed nim (5) się rusza (mleczak) i też trochę boli. Czy ból zęba leczonego kanałowo jest spowodowany tym że ząb stały chce wypchnąć mleczka? Czy jest inny pówód. Bardzo proszę o poradę. Dziękuje.

Jeżeli boli 6 tak jak Pani napisała przy najmniejszym dotyku to prawdopodobnie przyczyną jest ten ząb. Konieczna diagnostyka RTG, możliwe że nie wszystkie kanały zostały opracowane i dlatego pojawiły się dolegliwości.