Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ból żołądka może być skutkiem stosowania Dicloberl Retard?

Witam. Jakiś czas brałam lek Dicloberl Retard na ból karku ale zaczął mnie boleć żołądek po tym leku i go odstawiłam jak tylko ból karku minął (kilka dni temu.) Ból żołądka jednak nadal nie ustępuje po jedzeniu boli bardziej. Jak sobie z tym poradzić? Czy to mogą być skutki uboczne po stosowaniu tych tabletek nawet jak już ich nie zażywam? Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Jak działa żołądek?

Mogą to być działania niepożądane stosowanego leku. Szczególnie w przypadku nadwrażliwości śluzówki żołądka.
W trakcie stosowania tego typu leków powinna Pani stosować tzw. leki osłonowe.
Teraz może Pani wspomóc się doraźnymi lekami, które będą przeciwdziałaly szkodliwemu wpływowi kwasu żołądkowego. Dodatkowo należy wykluczyć ostre, kwaśne i ciężkostrawne potrawy na jakiś czas.
Najlepiej byłoby udać się do lekarza, szczególnie jeśli objawy się nasila, lub dalej będą się utrzymywały.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety