Czy bolący ząb po oszlifowaniu należy wyrwać?

Mam dwa implanty 4 i 6 a pomiędzy 5 jest to zab przeleczony kanalowo z korona który byl wczesniej krzywy.5od momentu oszlifowania boli a obecnie nawet sie rusza.Dentysta myślał ze to korona się odkleila i próbował mi ja ściągnąć. Po chwili sie zorientował ze to jednak zab.Bol mnie nie opuszcza juz tydzień czy powinnam cierpliwie czekać aż ten zab sam sie ustabilizuje czy powinnam go wyrwać bo takie opcje dal mi lekarz.Dodam ze implanty i zęba robiłam u jednego dentysty

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji wskazane jest wykonanie tomografii komputerowej w celu oceny stanu zęba i aby podjąć decyzję, co jest przyczyną dolegliwości bólowych. Ząb po leczeniu kanałowym nie powinien boleć. Możliwe, że jest dodatkowy, nieprzeleczony kanał lub złamał się korzeń zęba. W pierwszym przypadku można ponownie przeleczyć kanałowo zęba, w drugim niestety ząb będzie do usunięcia.