Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle barków mogą mieć związek z neuropatią?

Mam 54 lat. W przebiegu zdiagnozowanej polineuropatii aksonalno-demielinizacyjnej, bez ustalonej przyczyny, pojawiły się po roku typowe objawy zespołu bólu barków (bóle przy unoszeniu i odwodzeniu rąk). Objawy rozpoczęły się jednego dnia w obu barkach w okresie braku aktywności fizycznej (pobyt diagnostyczny w szpitalu). Do tej pory polineuropatia dotyczyła jedynie kończyn dolnych i szerzyła się dystalnie (stopy, łydki). Czy bóle barków mogą mieć związek z neuropatią, czy raczej przyplątało się coś nowego? Przyznam, że jeżeli chodzi o ręce, spodziewalem się ewentualnego postępu dolegliwości od dłoni.
MĘŻCZYZNA, 54 LAT 7 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Bóle barków mogą mieć związek z unieruchomieniem, brakiem ćwiczeń, zmianami zwyrodnieniowymi barków, kręgosłupa etc Zalezy jaki stan ogólny, inne schorzenia, tryb życia, aktywność, rodzaj pracy . Do pełnej konsultacji, do omówienia z Lekarzami leczącymi Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy