Czy bóle brzucha mogą być symptomem Crohna?

Od 6 miesięcy ma problemy z brzuchem.W zeszłym roku ok.październik ból brzucha prawa strona okolice wyrostka.Usg brak patologi.Z czasem ustąpiło samo.Od tygodnia znowu mam te same bule ,takie tępe nie ostre,oraz dyskomfort przy siedzeniu w prawym podbrzuszu.Po badaniu palpacyjnym lekarz stwierdził ze to może być jelito.Ale dopieroż po moim uporczywym nakłanianiu dostałem, na kolonoskopie,terminy są min 3 miesiące, 33 lata,czy może być coś poważnego,temperatura 37.czy może być crohn.

Lek. Katarzyna Szymczak

Same bóle brzucha rzadko świadczą o tej chorobie, z reguły występują jeszcze zaburzenia wypróżnienia, śluz lub krew w kale, stany podgoraczkowe, spadek masy ciała.
Pozdrawiam