Czy bóle brzucha mogą wynikać ze stresu?

Od miesiąca męczą mnie bóle brzucha. Są to kilkusekundowe bóle uciskowe, trochę tak, jakby ktoś mocno złapał coś w srodku brzucha i szybko puścił. Boli w różnych miejscach: po bokach, z każdej strony pępka, po środku brzucha. Mogę dokładnie wskazać miejsce bolu. Brak innych objawów. Robiłam morfologię, usg, tk jamy brzusznej i miednicy, gastroskopię. Wszystko w normie. W tk brak zmian w jelitach. Kolonoskopia za miesiąc. Mam bardzo stresującą sytuację życiową. Czy przyczyną może być właśnie to?

Lek. Katarzyna Szymczak

Po wykluczeniu przyczyn somatycznych,stres jak najbardziej może dawać takie objawy.
Pozdrawiam