Czy bóle brzucha pochodzą od wrzodów?

Mam pytanie. Tacie doliczamy bóle brzucha, ciagle odbijanei bez wymiotowszczególnie po jedzenia. Trafił do szpitala. Usg marskosc watroby i zwezony odzwziernik zoladka oraz zalegajaca tresc zoladkowa. Wycinki z gastroskopi beda za okolo 2 tyg. Wykryto rowniez wrzody ale w innym miejscu niz odzwziernik. Po tygodnii glodowki dostal pierwsze posilki kleik i sucharki. Nastepnego dnia zupa. I pojawily sie znow bole napadowe po jedzeniu. Uczucie pelnosci i teraz wymioty. Kest dalej leczony dozylnie dzis doszedl lek przeciwwymiotny. Wiec je ale noe wymiotije. Jednak treść zoladkowa znow zalega w żołądku jak wykazało kolejne badanie usg (okolo2 litrow) , poprzednio przed gastroskopia treść byla sciagana sonda przez nos potem przez usta. Moje pytanie, czy jeśli dostaje leki przeciwwymiotne to tej treścipokarmowej nie będzie WKONCU za dużo skoro nie przechodzi do dwunastnicy? Dokucza też często czkawką. Czy te objawy to od tych Wrzodow? Jak do poniedziałku nie będzie poprawy to konieczna operacja, jakieś obejście odzwziernik. Czy to bardzo poważna operacja?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pytanie zasadnicze jest takie co powoduje zwężenie odźwiernika,czy np blizny powrzodowe a może coś innego np naciek zapalny, czy nowotwór. Nie było tomografii komputerowej? Zabieg faktycznie może być konieczny, zabiegi z otwarciem jamy brzusznej zwykle mają podwyższone ryzyko powiklan