Czy bóle brzucha świadczą o ciąży?

Mój cykl trwa z reguły 32/33 dni. Dziś mija 35, a okresu brak. Strasznie się boję. Kochałam się z moim chłopakiem 4 dni po miesiączce (okres trwa 6 dni). Z tego, co obliczyłam, były dni niepłodne. Jednak to nie był jego pierwszy wytrysk tego dnia. Ok. 3 h wcześniej uprawialiśmy seks analny. Po tych 3 h wszedł we mnie w prezerwatywie, ale wycofał się na chwilę przed wytryskiem. Kiedy już doszedł na zewnątrz, nie zauważyliśmy, żeby było z prezerwatywą coś nie tak. Mimo to słyszałam o mikrouszkodzeniach i o tym, że przed wytryskiem jest tzw. kropelkowanie. Używaliśmy Durex extra safe. Strasznie się boję, bo okres spóźnia mi się 3 dzień. Czy jest ryzyko, że mogę być w ciąży? Proszę o obiektywną radę, test zrobię w konieczności... Na razie chcę tylko się dowiedzieć, czy jest szansa. Przez stres budzę się w nocy cała spocona, nie mogę nawet na chwilę przestać o tym myśleć, nie jestem gotowa na dziecko. Jak sobie wmówię, to potrafię mieć wszystkie objawy ciąży ;( Poza tym czuję się zmęczona. Może to przesilenie wiosenne? Piersi bolą mnie tak jak zawsze przed okresem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Należy zawsze pamiętać, że każdy stosunek płciowy niesie za sobą większe (w dni płodne) lub mniejsze (w pozostałe dni, nawet w czasie miesiączki!) ryzyko zajścia w ciążę. Nie da się go niestety określić w liczbach itp. Dlatego też na to pytanie nie jestem w stanie satysfakcjonująco odpowiedzieć. Wśród przyczyn braku okresu wymienia się takie, jak: stres i infekcje. Bóle brzucha, podbrzusza - mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych, która często przebiega z infekcją narządu rodnego, dlatego też można zrzucić brak miesiączki na garb ewentualnego zakażenia. W celu weryfikacji warto wykonać badanie ogólne moczu. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.