Kobieta , 31 lat Od kilku miesiecy mam dziwne dolegliwosci. Mam bole stop, dloni, klatki piersiowej, stawow zuchwowych. Raz boli to, innym razem cos innego. Bol zmienia sie w ciagu dnia, potrafi cos bolec 5 min a potem wraca za kilka godzin znowu na chwile i tak w kolo. Czy to moze byc objaw jakies konkretnej choroby? Czasami bol jest silniejszy ale raczej taki do wytrzymania i nie potrzebuje lekow przeciwbolowych. Dolegliwosci nasilaja sie jesenia i zima.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Wygląda to nerwicowo, ale najpierw należy wykluczyć choroby somatyczne. Lekarz POZ, zbada fizykalnie, zleci podstawowe badania laboratoryjne z poziomami cukru, elektrolitów, TSH. Wskazana konsultacja neurologiczna, RM głowy, EEG. Jeżeli badania wypadną ujemnie to należy myśleć o nerwicy i zacząć ją leczyć: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Zaburzenia czucia – Zaburzenia czucia mogą być różne, co wynika z dysfunkcji receptorów umiejscowionych w różnych miejscach w organizmie. Możemy wyróżnić zaburzenia czucia powierzchownego lub trzewnego. Dzięki czuciu – jednej z podstawowych funkcji układu nerwowego – organizm ludzki potrafi rozpoznać i reagować prawidłowo na różne bodźce z zewnątrz i z wnętrza ciała.
Artykuły na ten temat
Badania

Badanie podoskopowe - przebieg, zastosowanie, wskazania, zalecenia

Badanie podoskopowe służy ocenie stabilności stóp. Podoskop wykorzystywany w badaniu podoskopowym pozwala na zbadanie stabilności stawów skokowych. Badania podoskopowe można wykonywać u dzieci powyżej 2 roku życia oraz u osób dorosłych. Do badania podoskopowego...

Inne choroby neurologiczne

Obwodowy układ nerwowy

Obwodowy układ nerwowy jest częścią układu nerwowego człowieka. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie informacji pomiędzy ośrodkowym układem nerwowym a poszczególnymi narządami. Budowa obwodowego układu nerwowego człowieka Obwodowy układ nerwowy...

Rodzaje depresji

Fibromialgia - objawy, leczenie farmakologiczne, leczenie naturalne

Fibromialgia jest odrobinę tajemniczą chorobą. Do końca nie ma pewności, czy jest to choroba reumatologiczna czy psychiczna i neurologiczna, a może z pogranicza wszystkich tych specjalizacji. Nie jest też pewne, czy jest formą depresji, czy raczej predysponuje...