Czy bóle głowy mogą być skutkiem złej diety?

Witam. Od ponad 3 lat mam: bóle głowy (okolice oczodolow-zatoki są ok, przegroda nosowa zrobiona), ból brzucha(nadwrażliwość jelit), jestem senna, brak koncentracji, bardzo słaba oporność (duża ilość przyjmowanych antybiotykow) oraz częste podrażnienie w miejscach intymnych.Dodam,że podjęłam różne kroki w celu zdiagnozowania każdej dolegliwości z osobna. Mimo prób objawy nie mijają a nawet nasilają się. Czy to może być związane ze złą dieta? Bardzo proszę o pomoc zarówno lekarza jak i dietetyka.

Witam serdecznie,

wspomina Pani, iż podjęła kroki aby zdiagnozować problem to myślę że badała Pani również tarczycę oraz cukier. Jeżeli zaś nie to proszę koniecznie to zrobić.
Jeżeli chodzi o dietę to owszem ona ma wielki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jadłospis powinien byc dobrany indywidualnie i uwzględniać Pani potrzeby. Posiłki powinny być pełnowartościowe. Jeżeli nie dostarczy Pani wszystkich niezbędnych, do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników odżywczych to niestety odbije się to na Pani samopoczuciu.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak wygląda Pani odżywianie. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk