Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle głowy mogą być skutkiem złej diety?

Witam. Od ponad 3 lat mam: bóle głowy (okolice oczodolow-zatoki są ok, przegroda nosowa zrobiona), ból brzucha(nadwrażliwość jelit), jestem senna, brak koncentracji, bardzo słaba oporność (duża ilość przyjmowanych antybiotykow) oraz częste podrażnienie w miejscach intymnych.Dodam,że podjęłam różne kroki w celu zdiagnozowania każdej dolegliwości z osobna. Mimo prób objawy nie mijają a nawet nasilają się. Czy to może być związane ze złą dieta? Bardzo proszę o pomoc zarówno lekarza jak i dietetyka.
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam serdecznie,

wspomina Pani, iż podjęła kroki aby zdiagnozować problem to myślę że badała Pani również tarczycę oraz cukier. Jeżeli zaś nie to proszę koniecznie to zrobić.
Jeżeli chodzi o dietę to owszem ona ma wielki wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jadłospis powinien byc dobrany indywidualnie i uwzględniać Pani potrzeby. Posiłki powinny być pełnowartościowe. Jeżeli nie dostarczy Pani wszystkich niezbędnych, do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników odżywczych to niestety odbije się to na Pani samopoczuciu.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak wygląda Pani odżywianie. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk


Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety