Czy bóle i mdłości są od antybiotyków czy z innego powodu?

mąż miał biopsję prostaty 36 godzin temu, w moczu jest bardzo dużo krwi i sporo skrzepów (niektóre duże). Teraz pojawiła się gorączka (37,8), ale narzekał na ból brzucha i mdłości, a potem wymiotował. Podaję mu antybiotyki, zgodnie z zaleceniem lekarza i nie wiem czy bóle i mdłości są od antybiotyków czy z innego powodu. Czy powinnam się niepokoić?,

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli są tego typu objawy konieczna jest wizyta u lekarza prowadzącego leczenie lub u lekarza izby przyjęć./sor