Czy bóle i wykręcenia kości świadczą o złośliwym raku kości?

Moja mame od trzech miesiecy strasznie wszystko boli zwlaszcza kosci od miesiaca jezdzi na wozku inwalidzkim powykrecalo jej rece i nogi nic nie moze podniesc ani kolo siebie zrobic strasznie schudla ale tez jest cala spuchnieta zadne leki przeciwbolowe nie pomagaja obecnie jest za granica tam sie leczy dostaje chemie ale bol nie ustaje jest coraz gorzej chcialabym wiedziec czy to moze byc zlosliwy rak kosci i czy mozna jej w jakis sposob pomoc by tak nie cierpiala

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Bez możliwości oceny stanu klinicznego mamy nie można zaproponować jakiegokolwiek leczenia. Jeżeli mama przyjmuje chemioterapię, to leczenie to stosowane jest z powodu choroby nowotworowej, opisywane objawy nie muszą mieć jednak związku z nowotworem kości (zwłaszcza, jeżeli nie dotyczą fragmentu, ale całego ciała), mogą być skutkiem ubocznym chemioterapii albo niezależnym objawem innych chorób, w tym podstawowej choroby nowotworowej.

Wspólczesna medycyna pozwala prawie w każdym przypadku doprowadzić do zniesienia bólów . Oczywiście stosowane środki i ich skutecznośc w dużej mierze zależą od przyczyny bólów i ich lokalizacji